KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 17526399
nr 1752 6399
Fredrik Frisendahl
(1891-1984), Sverige
Signerad, daterad Paris 21, modellstudie. Akvarell, bildmått: 28x36 cm, yttermått inklusive ram: 34x49 cm
Fredrik Frisendahl, svensk skulptör född 1891, död 1984.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.900 kr
måndag 12 januari 2026
kl 18:12:40
500 kr
600 kr
700 kr
800 kr
1.500 kr
1.500 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
1.600 kr
6
1.800 kr
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 800 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 800 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
Fredrik Frisendahl
Läs mer om Fredrik Frisendahl